Pasování na čtenáře dětí z 1.A

24.05.2019 11:08

Naučit se celou abecedu a přečíst svoji první knihu je velká událost v životě prvňáčka, která se musí řádně oslavit. Naše knihovna se již několik let zapojuje do projektu "Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka" a tak (s podporou SKIPu) můžeme věnovat dětem krásné, po každé jiné, knížečky. Na tuto slavnostní chvíli dorazili děti i s paní učitelkou a panem ředitelem do knihovny, a pro tento den se staly "knihožrouty", knihovními skřítky z knihy Kláry Smolíkové. Každý z nich prokázal, že číst umí opravdu krásně - a nejen číst, ale i přednášet, zpívat a tančit. A tak je mohl pan ředitel školy pasovat na čtenáře. Slavnostní den jsme si všichni užili a dětem přejeme spousty krásných knih s mnoha zajímavými příběhy....